The Journal

#cokdekedyvmeste

Štúrovo je malé mesto v južnej časti Slovenska, ležiace na brehu rieky Dunaj. Mesto má okolo 11 000 obyvateľov a je známe svojím termálnym kúpaliskom, ktoré sa nazýva Vadaš. Okrem toho je Štúrovo aj významným kultúrnym a historickým centrom, ktoré ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií pre turistov.

Mesto bolo pomenované po slovenskom národnom buditelovi Ľudovítovi Štúrovi, ktorý bol významnou postavou v období slovenského národného obrodenia v 19. storočí. Štúrovo sa nachádza na mieste, kde sa stretávajú hranice troch krajín – Slovenska, Maďarska a Rakúska, a má výborné dopravné spojenie s týmito krajinami.

Štúrovo je tiež známe svojou gastronómiou, kde nechýbajú tradičné slovenské jedlá, ale aj maďarské a medzinárodné jedlá. Mesto ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá a nápoje.

Celkovo je Štúrovo krásnym a pokojným miestom, ktoré ponúka zaujímavé pamiatky, termálne kúpalisko a výbornú gastronómiu. Je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu v príjemnom prostredí a s príjemnými ľuďmi.

V Štúrove a v okolí sa organizuje množstvo kultúrnych akcií a podujatí pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov. Niektoré z týchto podujatí sú:

  1. Štúrovská Noc – Toto podujatie sa koná každoročne v auguste a ponúka zábavu a hudbu až do neskorých nočných hodín. Návštevníci môžu vidieť rôzne vystúpenia miestnych umelcov, skupín a tanečných skupín, ako aj ochutnať miestnu gastronómiu.
  2. Kultúrne leto – Toto podujatie sa koná v júli a auguste a ponúka rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy a workshopy. Návštevníci majú možnosť vidieť rôzne druhy umenia a kultúry a zažiť príjemné letné dni v Štúrove.
  3. Mikulášska jazda – Táto tradícia sa koná každoročne v decembri a návštevníci môžu vidieť Mikuláša, ktorý jazdí na koni po meste a rozdáva darčeky a sladkosti. Táto akcia je veľmi populárna najmä pre deti.
  4. Jarmok – Jarmok je miestne tradičné podujatie, ktoré sa koná každoročne a ponúka návštevníkom možnosť nakupovať rôzne druhy potravín, rukodiel, kobercov a iných vecí. Návštevníci tu môžu ochutnať miestne špeciality, ako sú lokše, cigánske ženy a iné tradičné jedlá.

Tieto podujatia a akcie sú len niektoré z množstva, ktoré sa organizujú v Štúrove počas roka. Každý návštevník si tu nájde niečo, čo ho zaujme a pobaví. Aktuálne informácie nájdete pod nasledujúcim TU.

Do Ostrihomu na skok

Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami a duchovnou atmosférou, Ostrihom je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na brehu rieky Dunaj a je považované za jeden z najvýznamnejších a najkrajších historických centier Maďarska.

Ostrihom je známy svojou veľkou a impozantnou Katedrála Panny Márie a svätého Vojtecha, ktorá je považovaná za jeden z najväčších kostolov v Maďarsku. Okrem katedrály si môžete pozrieť množstvo historických budov a pamiatok vrátane Ostrihomskej galérie umenia, Hradnej veže, Arcibiskupského paláca, Národného cirkevného múzea a mnohých ďalších.

Ostrihom je tiež významným miestom pre kresťanských pútnikov a každoročne prichádza mnoho návštevníkov, aby sa poklonili relikviám a modlili sa v katedrále a na iných miestach duchovného významu. Okrem toho je tu aj Kaplnka Svätého Tomáša Becketta s kalváriou, ktorý je zaujímavým miestom pre návštevníkov, ktorí majú radi históriu a architektúru.

Ostrihom je ľahko dostupný zo Štúrova a ponúka vynikajúce možnosti na prechádzky po historickom centre, návštevu múzeí a galérií, ako aj na pohodlný výlet na lodi po rieke Dunaj. Ak hľadáte miesto na relax a oddych, ale aj na objavovanie histórie a kultúry, Ostrihom je ideálnou destináciou pre vás. Vyberte si Ostrihom ako vašu ďalšiu destináciu a nezabudnite si užiť jeho krásy a pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Kúpalisko Vadaš

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, ktoré vás navodí pocit úplného pohodlia a relaxu, Termálne kúpalisko Vadaš je ten správny cieľ pre vás. Nachádza sa v blízkosti nášho penziónu v centre Štúrova a ponúka množstvo možností na relaxáciu, zábavu a aktivitu pre všetky vekové skupiny.

Termálne kúpalisko Vadaš je obľúbené medzi návštevníkmi pre svoje prírodné termálne vody, ktoré nie sú síce bohaté na minerály, ale dokážu liečiť a uvoľniť vystresované telo vďaka svojej príjemnej teplote. Bazény sú vybavené rôznymi vodnými atrakciami, vrátane masážnych trysiek, vodných gejzírov a šmykľaviek. Okrem termálnych bazénov má kúpalisko aj ďalšie zariadenia, ako sú tobogany, obrovský bazén s umelým vlnobitím a detské bazény, aby každý návštevník mohol nájsť niečo pre seba.

Na kúpalisku Vadaš sú k dispozícii aj sauny, ktoré sú ideálne na uvoľnenie svalov a podporu cirkulácie krvi. Sauny sú vybavené rôznymi teplotami a vlhkosťami, aby každý mohol nájsť svoju preferovanú verziu. K dispozícii sú aj ďalšie procedúry, ako sú masáže, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a zbaviť sa stresu.

Pre tých, ktorí sa radi zabavia, Termálne kúpalisko Vadaš ponúka množstvo rôznych aktivít. V letných mesiacoch si môžete zahrať plážový volejbal, futbal, alebo stolný tenis. Na kúpalisku sú tiež k dispozícii špecializované fitness a cvičebné zariadenia, ako aj ihriská pre deti.

Kúpalisko Vadaš ponúka svojim návštevníkom stravovanie v desiatkach bufetov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať nielen miestne jedlá a občerstvenie. V lete môžete navštíviť aj rôzne zábavné podujatia, ako sú hudobné koncerty a večerné párty.

Vstupné na kúpalisko Vadaš je cenovo prístupné a ponúka tiež rôzne druhy vstupov, vrátane rodinných a skupinových zliav.

Aktuálny cenník vstupov na kúpalisko nájdete TU.