#cokdekedyvmeste

Štúrovo je malé mesto v južnej časti Slovenska, ležiace na brehu rieky Dunaj. Mesto má okolo 11 000 obyvateľov a je známe svojím termálnym kúpaliskom, ktoré sa nazýva Vadaš. Okrem toho je Štúrovo aj významným kultúrnym a historickým centrom, ktoré ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií pre turistov.

Mesto bolo pomenované po slovenskom národnom buditelovi Ľudovítovi Štúrovi, ktorý bol významnou postavou v období slovenského národného obrodenia v 19. storočí. Štúrovo sa nachádza na mieste, kde sa stretávajú hranice troch krajín – Slovenska, Maďarska a Rakúska, a má výborné dopravné spojenie s týmito krajinami.

Štúrovo je tiež známe svojou gastronómiou, kde nechýbajú tradičné slovenské jedlá, ale aj maďarské a medzinárodné jedlá. Mesto ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá a nápoje.

Celkovo je Štúrovo krásnym a pokojným miestom, ktoré ponúka zaujímavé pamiatky, termálne kúpalisko a výbornú gastronómiu. Je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu v príjemnom prostredí a s príjemnými ľuďmi.

V Štúrove a v okolí sa organizuje množstvo kultúrnych akcií a podujatí pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov. Niektoré z týchto podujatí sú:

  1. Štúrovská Noc – Toto podujatie sa koná každoročne v auguste a ponúka zábavu a hudbu až do neskorých nočných hodín. Návštevníci môžu vidieť rôzne vystúpenia miestnych umelcov, skupín a tanečných skupín, ako aj ochutnať miestnu gastronómiu.
  2. Kultúrne leto – Toto podujatie sa koná v júli a auguste a ponúka rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy a workshopy. Návštevníci majú možnosť vidieť rôzne druhy umenia a kultúry a zažiť príjemné letné dni v Štúrove.
  3. Mikulášska jazda – Táto tradícia sa koná každoročne v decembri a návštevníci môžu vidieť Mikuláša, ktorý jazdí na koni po meste a rozdáva darčeky a sladkosti. Táto akcia je veľmi populárna najmä pre deti.
  4. Jarmok – Jarmok je miestne tradičné podujatie, ktoré sa koná každoročne a ponúka návštevníkom možnosť nakupovať rôzne druhy potravín, rukodiel, kobercov a iných vecí. Návštevníci tu môžu ochutnať miestne špeciality, ako sú lokše, cigánske ženy a iné tradičné jedlá.

Tieto podujatia a akcie sú len niektoré z množstva, ktoré sa organizujú v Štúrove počas roka. Každý návštevník si tu nájde niečo, čo ho zaujme a pobaví. Aktuálne informácie nájdete pod nasledujúcim TU.