Do Ostrihomu na skok

Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami a duchovnou atmosférou, Ostrihom je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na brehu rieky Dunaj a je považované za jeden z najvýznamnejších a najkrajších historických centier Maďarska.

Ostrihom je známy svojou veľkou a impozantnou Katedrála Panny Márie a svätého Vojtecha, ktorá je považovaná za jeden z najväčších kostolov v Maďarsku. Okrem katedrály si môžete pozrieť množstvo historických budov a pamiatok vrátane Ostrihomskej galérie umenia, Hradnej veže, Arcibiskupského paláca, Národného cirkevného múzea a mnohých ďalších.

Ostrihom je tiež významným miestom pre kresťanských pútnikov a každoročne prichádza mnoho návštevníkov, aby sa poklonili relikviám a modlili sa v katedrále a na iných miestach duchovného významu. Okrem toho je tu aj Kaplnka Svätého Tomáša Becketta s kalváriou, ktorý je zaujímavým miestom pre návštevníkov, ktorí majú radi históriu a architektúru.

Ostrihom je ľahko dostupný zo Štúrova a ponúka vynikajúce možnosti na prechádzky po historickom centre, návštevu múzeí a galérií, ako aj na pohodlný výlet na lodi po rieke Dunaj. Ak hľadáte miesto na relax a oddych, ale aj na objavovanie histórie a kultúry, Ostrihom je ideálnou destináciou pre vás. Vyberte si Ostrihom ako vašu ďalšiu destináciu a nezabudnite si užiť jeho krásy a pohostinnosť miestnych obyvateľov.